C Y F R Y Z A C J A

Cyfryzacja

Cyfrowe rozwiązania zapewniają lepszą przyszłość

Cyfryzacja obejmuje już niemal każdy aspekt naszego życia. Począwszy od robienia zakupów przez internet poprzez możliwość załatwienia spraw urzędowych, dostępu do nauki online, wykonywania pracy zdalnej to wszystko powoduje, że coraz częściej korzystamy z narzędzi cyfrowych, które wcześniej używaliśmy sporadycznie lub wcale.

Zakupy przez Internet

72%

Sprawy urzędowe on-line

42%

Chęć wzięcia udziału w szkoleniu on-line

65%

Dane za rok 2020  (Raport Gemius | Dane GUS | Badania pracuj.pl)

Efekty cyfryzacji

Efekty cyfryzacji widoczne są również w obszarze infrastruktury elektronicznej wprowadzanej nie tylko w budynkach komercyjnych ale także mieszkalnych. Standardem staje się sterowanie wyposażeniem naszej przestrzeni domowej począwszy od oświetlenia poprzez rolety, ogrzewanie, na sprzęcie elektronicznym kończąc i to oczywiście przy wykorzystaniu wszechobecnych smartfonów.

Inteligentne technologie stają się standardem

Wzrost zaufania do cyfrowych rozwiązań, które wkraczają do naszych domów powoduje, że większość z nas podchodzi do cyfryzacji w sposób kompleksowy i systemowy. Takie podejście wynika przede wszystkim ze świadomości stosowanych rozwiązań cyfrowych ułatwiających i usprawniających nasze codzienne życie. To właśnie Standard KNX wyznacza obecnie kierunek dla domowych instalacji elektrycznych i systemów sterowania wprowadzając nas do Świata Cyfrowych Technologii.

Inteligentny dom jako cyfrowa integracja

„Cyfrowy Dom w standardzie KNX” to kompletne rozwiązania wykorzystujące funkcje „KNX Smart Home” uzupełnione o najnowsze zdobycze techniki i sprawdzone oprogramowanie przeznaczone dla domów jednorodzinnych, rezydencji, apartamentów a także mniejszych i większych mieszkań.

Cyfryzacja standardu KNX pokazująca połączenia punktów magistrali systemowej KNX