KNX to nie magia to rzeczywistość

Funkcjonalność Systemu KNX

Funkcjonalność systemu KNX wynika z jego modułowości i aplikacji

Dzisiaj nikt nie chce mieć oddzielnych aplikacji do zdalnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy bramą wjazdową. Chcemy korzystać z jednej aplikacji, która połączy wszystkie urządzenia w kompleksowy system.

Dlatego kluczowym czynnikiem decydującym o funkcjonalności inteligentnego domu jest zagwarantowanie współdziałania urządzeń różnych producentów w ramach jednego standardu i jednocześnie umożliwienie zarządzania wszystkimi podsystemami z poziomu jednej aplikacji.

Funkcjonalność systemu KNX przedstawiona na wizualizacji cyfrowego domu wyświetlanej na dwóch iphonach w wersji kolorystycznej białej i czarnej

Funkcjonalność KNX

System automatyki domowej

w standardzie KNX

System automatyki domowej w standardzie KNX składa się z trzech grup modułów: Systemowych, Wykonawczych i Sensorycznych.

Istotne dla projektanta

Moduły systemowe to zasilacze, interfejsy komunikacyjne, bramki integracyjne czyli wszystko to co jest niezbędne aby nasza automatyka domowa mogła działać.

Istotne dla programisty

Moduły wykonawcze to urządzenia obsługujące poszczególne podsystemy, wśród których można wyróżnić te najbardziej popularne czyli podsystem oświetlenia, sterowania napędami elektrycznymi rolet i żaluzji, sterowania napędami bram czy też możliwość integracji systemu ogrzewania lub podlewania ogrodu a także wiele innych.

Istotne dla domowników

Moduły sensoryczne to czujniki pogodowe, czujniki jakości powietrza, czujniki ruchu a także przyciski wielofunkcyjne dostarczające do systemu niezbędne informacje aby realizować funkcje KNX Smart Home.

Funkcjonalność KNX

JAKOŚĆ zastosowanych produktów KNX INTEGRALNOŚĆ wszystkich podsystemów DESIGN dopasowany do oczekiwań ELASTYCZNOŚĆ konfiguracji według potrzeb

Funkcjonalność systemu KNX

Każda z wymienionych poniżej cech jest ważna. O ile Jakość stawiamy zawsze na pierwszym miejscu to o kolejności trzech pozostałych takich jak Integralność - Design - Elastyczność decyduje w głównej mierze to jak postrzegamy je przez pryzmat naszych potrzeb.

Wspólne połączenie korzyści jakie niesie modułowość standardu KNX ma istotne znaczenie gdyż decyduje o jakości rozwiązań zarówno pod względem technicznym, estetycznym jak i funkcjonalnym. To wszystko sprawia, że nasz dom, staje się uporządkowany pod względem zastosowanych technologii cyfrowych i jednocześnie powoduje, że jego wnętrza współgrają z otoczeniem całego domu.

Zastanawiasz się nad wyborem systemu automatyki domowej ?

Rozwiązanem Jest Nowoczesna Instalacja Elektryczna Ze Sterowaniem W Standardzie KNX

Sprawdź System KNX